Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #451  
Παλιά 05-05-10, 21:53
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
riana με εχεις κατατρομαξει....εσυ ετσι πως λες πρεπει να μπαινοβγαινεις συνεχεια στα χειρογρια,επειδη την εχω καντα στα 2 χρονια την νοσο ειναι σιγουρο οτι καποια στιγμη στην ζωη μου θα με κοψουν???
Κατι αλλο προς τον orgeasgr kai τον ανεστι29,εμενα με παρακολουθουν στο παπανικολαου,σκεφτομαι ομως να δω και κανα γιατρο κατω στην αθηνα για καλυτερα αν και πεφτει πολυ μακρια.Για τον γιατρο που λετε στο διαβαλκανικο πρεπει να πληρωσεις??εχει πουθενα εδω στην θεσσαλονικη εξω ιατρειο??
  #452  
Παλιά 05-05-10, 23:16
riana
Guest
 

Καλη μου Ελη μη φοβασε στην τωρινη εποχη για τον κρον σου. Εισε φρεσκεια στην ασθενεια, και εχουν βγη πολυ καλα φαρμακα τωρα. Για μενα ξεκινησε η νοσος το 90, και τα μονα φαρμακα που υπηρχαν ηταν το σαλοφαλκ το οποιο βελτιωσε η φαρμ. εταιρια, το αζακολ, και η κορτιζονη. Ασε που για να κανεις κολονοσκοπηση τοτε, δεν επαιρναν ναρκωση, και πολλοι λυποθυμουσαν απο τον πολυ πονο.
Στο σημερα, η νοσος ειναι πιο ευκολη, και κυριως πρεπει να γινης γιατρος του εαυτου σου... να καταλαβης μονη σου τι φαγωσιμο σε πειραζει και να μη το αγγιξης. Αν στενοχωρηθης η αγχωθης εντονα, να ξερεις οτι αυτο θα σε οδηγηση στην εξαρση σε λιγο καιρο. Και βεβαια να ακολουθης πιστα τις οδηγιες του γιατρου σου...
Εδω στην Αθηνα μη νομιζεις οτι εχουμε τελειους γιατρους.. ολοι καποια στιγμη κοιτανε την τσεπη σου..
Επειτα ναι η κρον μπορει να κανει αποστηματα, αλλα θα τα κανης μονο αν παραμελης τα φαρμακα σου, η δεν εχουν πια αντιδραση τα φαρμακα που παιρνεις, αλλα αυτο θα το νοιωσης μονη σου, οταν η εξαρση θα τραβαει, και οταν γινουν οι εξαρσεις 2 τον ιδιο χρονο, τοτε ειναι καιρος για αλλαγη φαρμακου. Επειτα βγηκαν και τα βιολογικα φαρμακα και κανουν θαυματα σε σας με λιγα χρονια κρον.
Στον συλλογο μας υπαρχουν ανθρωποι που βιωνουν καλα τη νοσο.. εμεις με τα πολλα χρονια σ'αυτην, ειμαστε σχεδον κατεστραμενοι, ιτε γιατι εξαρτηθηκαμε στα φαρμακα και με το ζορι κανουν δουλεια, ειτε γιατι παραμελησαμε κατι και φτασαμε στο αποστημα, ιτε γιατι απλωσαμε χερι σε απαγορευμενη τροφη. Δεν νοσουν ολοι τοσο βαρρεια οσο εγω, αλλα ξερω και αλλους χειροτερα απο μενα και λεω ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ
  #453  
Παλιά 07-05-10, 14:42
Athinas Ο χρήστης Athinas δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 19:25
Καλησπέρα σας, με λένε Αθηνά και μόλις εντόπισα αυτό το forum. Είμαι 25 και εδώ και δύο χρόνια μου διαγνώστηκε η νόσος του Crohn. Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Όταν πάθουμε κάτι τύπου φαρυγγίτιδα, ωτίτιδα κλπ μπορούμε να πάρουμε ό,τι αντιβίωση θέλουμε;;;Μήπως ξέρει κανείς αν η αντιβίωση Zinadol μπορεί να προκαλέσει έξαρση;;;
  #454  
Παλιά 07-05-10, 14:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Athinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας, με λένε Αθηνά και μόλις εντόπισα αυτό το forum. Είμαι 25 και εδώ και δύο χρόνια μου διαγνώστηκε η νόσος του Crohn. Θέλω να κάνω μια ερώτηση.Όταν πάθουμε κάτι τύπου φαρυγγίτιδα, ωτίτιδα κλπ μπορούμε να πάρουμε ό,τι αντιβίωση θέλουμε;;;Μήπως ξέρει κανείς αν η αντιβίωση Zinadol μπορεί να προκαλέσει έξαρση;;;
Καλώς ήρθες.

Κανείς δεν μπορεί να σου δώσει, ασφαλή απάντηση, εκτός από τον γιατρό σου. Εδώ απλά, μπορείτε να μιλήσετε με ανθρώπους που έχω την ίδια ασθένεια, αλλά κανείς δεν μπορεί να σας δώσει και δεν πρέπει να σας δώσει, ιατρική συμβουλή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #455  
Παλιά 07-05-10, 15:10
Athinas Ο χρήστης Athinas δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-10 19:25
Έχεις δίκιο και το καταλαβαίνω. Απλά ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει πάρει αυτήν την αντιβίωση ή αν λόγω της εμπειρίας του καθένα έχει να μου πει κάτι σχετικό. Δεν ζητώ συμβουλές ώστε και να τις εφαρμόσω χωρίς να συμβουλευτώ τον γιατρό μου. Απλά συζήτηση και ανταλλαγή εμπειριών...
  #456  
Παλιά 07-05-10, 23:45
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Athinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις δίκιο και το καταλαβαίνω. Απλά ήθελα να ξέρω αν κάποιος έχει πάρει αυτήν την αντιβίωση ή αν λόγω της εμπειρίας του καθένα έχει να μου πει κάτι σχετικό. Δεν ζητώ συμβουλές ώστε και να τις εφαρμόσω χωρίς να συμβουλευτώ τον γιατρό μου. Απλά συζήτηση και ανταλλαγή εμπειριών...
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΘΗΝΑΣ.ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΠΛΕΟΝ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΤΟΥ ΚΡΟΟΥΝ.ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ Κ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ Κ ΝΑ ΤΡΩΣ Κ ΛΙΓΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ...
ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ(ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑΤΑ Η ΣΥΡΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ)ΠΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ Κ ΠΡΟΒΙΟΤΙΚΑ ΜΑΖΙ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΩΡΑ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....

Υ.Γ ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΕΔΩ Κ 14 ΧΡΟΝΙΑ....ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ(ΡΕΥΜΑΤΟΕΙΔΗ ΑΡΘΡΙΤΙΔΑ,ΙΡΥΔΟΚΥΚΛΙΤΙΔΑ,Κ 2 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑ Κ ΣΥΡΙΓΓΙΟ ΜΕ ΕΞΩΣΦΥΓΓΙΑΚΟ ΡΑΜΜΑ)....
  #457  
Παλιά 08-05-10, 16:21
riana
Guest
 

Σοφια σε παρακαλω γραψε 2 λογια για το χειρουργειο με το εξωσφυγγιακο ραμα, γιατι αυτο περιμενω να κανω κι'εγω.. δηλ πες μου ποσο κρατησε το χειρουργειο, πως ξυπνησες, πονουσες; και αυτο που με νοιαζει πιο πολυ, ειναι πως πηγε η τουαλετα μετα.. ηταν ευκολο; η υπεφερες;.. περιμενω να πεσουν τα δεκατα που εχω, και μετα να γινη αυτο το χειρουργειο, μαζι με καθαρισμα 2 αποστηματων...
  #458  
Παλιά 09-05-10, 10:08
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Smile

Αρχική Δημοσίευση από riana Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοφια σε παρακαλω γραψε 2 λογια για το χειρουργειο με το εξωσφυγγιακο ραμα, γιατι αυτο περιμενω να κανω κι'εγω.. δηλ πες μου ποσο κρατησε το χειρουργειο, πως ξυπνησες, πονουσες; και αυτο που με νοιαζει πιο πολυ, ειναι πως πηγε η τουαλετα μετα.. ηταν ευκολο; η υπεφερες;.. περιμενω να πεσουν τα δεκατα που εχω, και μετα να γινη αυτο το χειρουργειο, μαζι με καθαρισμα 2 αποστηματων...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΙΑΝΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕ ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ Κ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΡΚΕΤΑ(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΩ)ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΥΓΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΑΖΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΠΗΔΗΞΑ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Κ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ.ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ...ΜΑΘΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΘΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΕΙΣ...

Υ.Γ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΑΥΤΗ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΠΕΡΑΣΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΠΟΛΛΑ...ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ...
  #459  
Παλιά 09-05-10, 10:53
riana
Guest
 

Με τον ιδιο τροπο θα την κανω Σοφια μου... με γενικη ναρκωση, στο ιπποκρατειο.... και μου ειπαν σ'ενα εξαμηνο θα πρεπει να ξαναμπω χειρουργεο για να μου βγαλουν τα νηματα..
Το θεμα ειναι οτι δεν αντιμετωπιζω την ασθενεια μου με αναλογη ψυχικη δυναμη αν και ειμαι 20 χρονια μ'αυτην.
Αυτον τον καιρο ειμαι ετοιμη να ζητησω ψυχιατρικη βοηθεια, γιατι απογοητευτηκα απο τους πονους, και την πεινα απο την διαιτα...εχω πεσει σε καταθλιψη γιατι δεν ειδα ασπρη μερα απο τον Δεκεμβρη που αρχισε η εξαρση.. μολις τελειωνει η αντιβιωση του εντερου, φτου κι'απο την αρχη... εχω χασει 5 κιλα παρολη την κορτιζονη.... εχω βαλει στο μυαλο μου οτι μονο ενας ψυχιατρος θα με βγαλει απο το αδιεξοδο....
Να δουμε ποτε θα περασουν τα δεκατα, για να μπω για χειρ. κι'αν οι εξετασεις δειξουν παρενεργεια φαρμακου, θα εχω αλλα προβληματα μεχρι να βρω τον εαυτο μου τελειως καλα, και να κανω επιτελους αυτο το χειρ. που ειναι απαραιτητο...
  #460  
Παλιά 09-05-10, 12:00
sofia1981 Ο χρήστης sofia1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-12-12 10:37
Η διαθεσή μου τώρα:
Wink

Αρχική Δημοσίευση από riana Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τον ιδιο τροπο θα την κανω Σοφια μου... με γενικη ναρκωση, στο ιπποκρατειο.... και μου ειπαν σ'ενα εξαμηνο θα πρεπει να ξαναμπω χειρουργεο για να μου βγαλουν τα νηματα..
Το θεμα ειναι οτι δεν αντιμετωπιζω την ασθενεια μου με αναλογη ψυχικη δυναμη αν και ειμαι 20 χρονια μ'αυτην.
Αυτον τον καιρο ειμαι ετοιμη να ζητησω ψυχιατρικη βοηθεια, γιατι απογοητευτηκα απο τους πονους, και την πεινα απο την διαιτα...εχω πεσει σε καταθλιψη γιατι δεν ειδα ασπρη μερα απο τον Δεκεμβρη που αρχισε η εξαρση.. μολις τελειωνει η αντιβιωση του εντερου, φτου κι'απο την αρχη... εχω χασει 5 κιλα παρολη την κορτιζονη.... εχω βαλει στο μυαλο μου οτι μονο ενας ψυχιατρος θα με βγαλει απο το αδιεξοδο....
Να δουμε ποτε θα περασουν τα δεκατα, για να μπω για χειρ. κι'αν οι εξετασεις δειξουν παρενεργεια φαρμακου, θα εχω αλλα προβληματα μεχρι να βρω τον εαυτο μου τελειως καλα, και να κανω επιτελους αυτο το χειρ. που ειναι απαραιτητο...

Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ....ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΟΜΩΣ Κ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΕΙΣ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ....ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 12 ΚΙΛΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ....ΠΙΣΤΕΨΕ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ....
  #461  
Παλιά 13-05-10, 23:04
LADYBUG
Guest
 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ

Καλησπερα σε ολους.Πριν 2 μερες εκανε ο αδερφος μου (27 ετων) κολωνοσκοπηση μετα απο 4 μηνες που παλευε με διαρροιες( οχι αιμοραγικες) και βρεθηκε crohn. Αυριο βεβαια θα παρουμε τα αποτελεσματα των βιοψιων για να ειμαστε σιγουροι........ο γιατρος τον εβαλε στο salofalk και αυριο αναλογα με τα αποτελεσματα θα μπει στη κορτιζονη.Εχω παρα πολλες αποριες για τη νοσο...και θα ηθελα να βοηθησετε.Εχει μορφες η νοσος?ποσο κραταει μια εξαρση?Οι εξαρσεις εχουν παντα την ιδια μορφη? Η επομενη που θα του συμβει μπορει να ειναι πιο εντονη?


εχει χασει σε 4 μηνες 15 κιλα...αισθανεται κοπωση και αδυναμια...λογικο βεβαια...Θα επανελθει?Επειδη ειμαστε απο επαρχια εχει κανεις με την ιδια νοσο αποψη για τον Γαστρεντερολογο ********?
βοηθηστε με σας παρακαλω, εχει πεσει το πατωμα και με χει πλακωσει 2 μερες τωρα.......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 14-05-10 στις 09:33 Αιτία: Απόκρυψη ονόματος ιατρού
  #462  
Παλιά 14-05-10, 09:06
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:04
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από LADYBUG Εμφάνιση μηνυμάτων
......................... εχει χασει σε 4 μηνες 15 κιλα...αισθανεται κοπωση και αδυναμια...λογικο βεβαια...Θα επανελθει?Επειδη ειμαστε απο επαρχια εχει κανεις με την ιδια νοσο αποψη για τον Γαστρεντερολογο ********?
βοηθηστε με σας παρακαλω, εχει πεσει το πατωμα και με χει πλακωσει 2 μερες τωρα.......
Ειλικρινά, λυπάμαι πολύ για τη κατάσταση, στην οποία βρεθήκατε. Είμαι σίγουρος πως τα μέλη της βάσης με την ανάλογη εμπειρία, θα σας βοηθήσουν και θα λύσουν αρκετές απ' τις απορίες σας.

Θα σας πρότεινα όμως, να γίνετε κανονικά μέλος κι εσείς της βάσης, ώστε απαντήσεις και πληροφορίες για συγκεκριμένα πρόσωπα (ιατρούς κλπ), να γίνονται με την ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων και όχι εδώ, δημόσια.

Κάτι τέτοιο (η δημόσια ανταλλαγή πληροφοριών για πρόσωπα), μπορεί να φέρει σε δύσκολη θέση τη βάση και ν' αναγκάσει τους διαχειριστές να σβήσουν τα σχετικά μηνύματα.

Καλώς ήρθατε και καλό κουράγιο.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 14-05-10 στις 16:59 Αιτία: Εμφάνιση ονόματος
  #463  
Παλιά 14-05-10, 21:13
katianto Ο χρήστης katianto δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 23-06-10 21:16
Φύλο: Γυναίκα
Smile

geia xara se olous!egw exw tin noso crohn edw kai 10 peripou xronia.diladi apo ta 18 mou.xekinise me dyaroies stin poreia aima sta koprana apwleia varous kai epeidi fovomoun tis exetaseis ekana tin vlakeia kai to afhna.ospou mia mera mou pristikan ta podia kai etsi fovithika kai xekinisa exetaseis viopsia kai mou diagnwstike h nosos.arxika ta paixa leo ti einai ayto,e meta eisagwges 2 fores sto nosokomeio xapia kortizoni k.t.l.ospou edw kai 6-7 xronia kanw mia therapia endoflevia to remicate kai ta paw arketa kala doxa ton theo!!!kanw exetaseis aimatos kathe 4 mines kai pernw se kathimerinh vasi salofalk.ayth einai h dikh mou istoria,kai na pw kapou edw osoi exoun tin noso apla mathete na zite me aythn kai na min sas pernei apo katw outosi allos to megalitero pososto einai gonidiaki nosos.(se kamia periptwsi min skeftite to oti anefera egw ta parapanw farmaka simenei oti einai gia olous kathe organismos einai diaforetikos,h swsth kathodigish einai o giatros).

[Αυτόματη μετάφραση]

γεια χαρά σε όλους!εγώ έχω την νόσο crohn εδώ και 10 περίπου χρονια.δηλαδή από τα 18 μου.ξεκίνησε με διάρροιες στην πορεία αίμα στα κόπρανα απώλεια βάρους και επειδή φοβόμουν τις εξετάσεις έκανα την βλακεία και το άφηνα.ώσπου μια μέρα μου πρήστηκαν τα πόδια και έτσι φοβήθηκα και ξεκίνησα εξετάσεις βιοψία και μου διαγνώστηκε η νόσος.αρχικά τα ράιχα λέω τι είναι αυτό,e μετά εισαγωγές 2 φορες στο νοσοκομείο χάπια κορτιζόνη k.t.l.ώσπου εδώ και 6-7 χρονια κάνω μια θεραπεία ενδοφλέβια το "ρεμικατε" και τα πάω αρκετά καλά δόξα τον theo!!!κάνω εξετάσεις αίματος κάθε 4 μήνες και περνώ σε καθημερινή βάση salofalk.αυτή είναι η δικη μου ιστορία,και να πω κάπου εδώ όσοι έχουν την νόσο απλά μάθετε να ζείτε με αυτήν και να μην σας παίρνει από κάτω ουτωσί άλλος το μεγαλύτερο ποσοστό είναι γονιδιακή νόσος.(σε καμια περίπτωση μην σκεφτείτε το ότι ανέφερα εγώ τα παραπάνω φάρμακα σημαίνει ότι είναι για όλους κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,η σωστή καθοδήγηση είναι ο γιατρός).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 14-05-10 στις 21:32
  #464  
Παλιά 14-05-10, 22:50
ladybug
Guest
 

βαση?

Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινά, λυπάμαι πολύ για τη κατάσταση, στην οποία βρεθήκατε. Είμαι σίγουρος πως τα μέλη της βάσης με την ανάλογη εμπειρία, θα σας βοηθήσουν και θα λύσουν αρκετές απ' τις απορίες σας.

Θα σας πρότεινα όμως, να γίνετε κανονικά μέλος κι εσείς της βάσης, ώστε απαντήσεις και πληροφορίες για συγκεκριμένα πρόσωπα (ιατρούς κλπ), να γίνονται με την ανταλλαγή προσωπικών μηνυμάτων και όχι εδώ, δημόσια.

Κάτι τέτοιο (η δημόσια ανταλλαγή πληροφοριών για πρόσωπα), μπορεί να φέρει σε δύσκολη θέση τη βάση και ν' αναγκάσει τους διαχειριστές να σβήσουν τα σχετικά μηνύματα.

Καλώς ήρθατε και καλό κουράγιο.
Πως γινεται αυτο που λες?Εχω κανει κωδικο και εχω γινει μελος ....νομιζω.Αυτο αρκει?
  #465  
Παλιά 14-05-10, 23:26
ladybughotmail. Ο χρήστης ladybughotmail. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-10 15:31
Σας παρακαλω βοηθηστε οσοι εχετε αναλογοι εμπειρια

Καλησπερα, οσοι μπορειτε να με βοηθησετε στελνοντας γαστρεντερολογους στηνΑθηνα θα το εκτιμουσα πολυ μιας και βρισκομαι στη Χιο.Εχει κανεις εμπειρια με μικροκαψουλα?προετοιμασια , διαδικασια? βοηθαει στη καλυτερη αναγνωριση των βλαβων?Ευχαριστω προκαταβολικα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 15-05-10 στις 08:38
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.